A Széchenyi-egyetem óvári karának oktatói az MTA bizottságaiban

mta-009_904168_96634_n.jpgA közelmúltban lezajlottak a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Agrártudományi Osztályának szakmai bizottsági választásai. A Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Karának több vezető oktatója tevékenykedik ezekben a testületekben.

Dr. Kovács Attila egyetemi docens az Agrár- és Bioműszaki Tudományos Bizottság titkára lett márciustól. Dr. Neményi Miklós professor emeritust, az MTA rendes tagját az Agrár- és Bioműszaki Tudományos Bizottság elnökének választották. Dr. Nyéki Anikó egyetemi adjunktus a Talajtani, Vízgazdálkodási és Növénytermesztési Bizottságban szavazati jogú tag lett.

Az MTA szakmai testületeiben a kar több más oktatója is szerepel. Így dr. Benedek Pál professor emeritus, az MTA doktora és dr. Érsek Tibor professor emeritus, az MTA doktora a Növényvédelmi Tudományos Bizottságban, dr. Ördög Vince egyetemi tanár, az MTA doktora a Mezőgazdasági Biotechnológiai Tudományos Bizottságban, dr. Porpáczy Aladár professor emeritus, az MTA doktora a Növénynemesítési Tudományos Bizottságban, dr. Schmidt Rezső egyetemi tanár, a mezőgazdasági tudomány kandidátusa a Talajtani, Vízgazdálkodási és Növénytermesztési Tudományos Bizottságban tevékenykedik. Dr. Szabó Ferenc egyetemi tanár, a mezőgazdasági tudomány doktora és dr. Varga László egyetemi tanár, az MTA doktora az Állatnemesítési, -tenyésztési, Takarmányozási és Gyepgazdálkodási Tudományos Bizottság tagja.

Széchenyi István Egyetem
Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar

Cím: 9200 Mosonmagyaróvár Vár tér 2.

Központi telefon: (96) 566-600
Központi fax: (96) 566-620

Nyári ügyeleti rend 2021. július 29. - 2021. augusztus 20.
Bejelentkezés a 2021/22-es tanév I. félévére 2021. augusztus 25. 08:00 - 2021. szeptember 4. 23:59
Tantárgyválasztási időszak 2021. augusztus 30. - 2021. szeptember 4.