Nagy sikerű AgriNatur lakossági workshop karunkon

Projectlogo Interreg AT-HU_AgriNatur AT-HU_rgb.jpg

Az AgriNatur elnevezésű osztrák-magyar Interreg projekt keretében karunk lakossági workshopot szervezett, melynek a város természetkedvelő lakói mellett fontos célközönsége volt a helyi és környékbeli iskolák tanárai, vezetői.

A projekt a Mosoni-sík Natura 2000 területei és a Wittmann park biodiverzitásának feltérképezése és a termesztett növények hagyományos tájfajtáinak vizsgálatán túl kiemelt figyelmet fordít a lakosság tájékoztatására, szemléletformálásra, a természet(védelem) iránti érzékenyítésre.

Ezen célok elérése érdekében a projekt szerteágazó tevékenységeket valósít meg a Várkertbe és a Wittmann parkba tervezett tanösvényektől a kiadványokan át a különböző „élő” és on-line rendezvényekig. Ezek sorába kapcsolódik az október 21-én, karunkon megrendezett workshop, melynek fő üzenete, hogy ne csak passzívan várjuk a természetvédelmi problémák megoldását, hanem mi magunk is rengeteget tehetünk ezért a saját lakókörnyezetünkben.

IMG_0984.JPEG
A rendezvényen Dr. Vér András, a projekt magyarországi vezetője mutatta be az eddig megvalósult és a tervezett feladatokat, eredményeket, majd Dr. Király Gergely, a Soproni Egyetem egyetemi tanára ismertette a madártani és fafaj felmérések eredményeit. A környezeti nevelés iskolai képzésben betöltött szerepéről és lehetőségeiről Dr. Lampert Bálint, a SZE Apáczai Csere János karának egyetemi adjunktusa beszélt egy gyakorlati példákkal és könnyen megvalósítható ötletekkel illusztrált előadás keretében.

Az egyik „fő attrakció” az interaktív ökopedagógiai bemutató és „felnőtt játszóház” volt Fűzfa Zoltán, a Pisztráng Kör Waldorf Természetvédő és Természetjáró Egyesület elnöke vezetésével, ahol a résztvevők maguk is kipróbálhatták a bemutatott oktató, szemléletformáló módszerek hatékonyságát. A módszertani előadás után lehetőség nyílt bekapcsolódni különféle, a Szigetköz állat- és növényvilágát megismertető játékokba, valamint a Phare épület előtt álló „Microtus Minibusz” guruló tantermet is kipróbálhatták az érdeklődők.

IMG_0966.JPEG

A rendezvény végén rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk, ami megmutatta, hogy ha érdekes és gyakorlatias formában tudjuk megmutatni a természetvédelem fontosságát, akkor a helyi lakosság és a pedagógusok is örömmel vesznek részt ezekben a programokban és adják tovább az itt hallottakat, látottakat.

 

Az alábbi linken további információk olvashatók:

Szöveg és fotók: Takács Krisztina

Elérhetőségek

Széchenyi István Egyetem
Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar

Cím: 9200 Mosonmagyaróvár Vár tér 2.

Központi telefon: (96) 566-600
Központi fax: (96) 566-620

 

Események

Nincs megjelenítendő esemény!