Minőségi sajtokat készítő olasz vállalkozással épít együttműködést a Széchenyi István Egyetem

Egy, a hagyományokra és a minőségre nagy hangsúlyt fektető olasz élelmiszeripari vállalkozással tervezi szorosabbra fűzni kapcsolatait a Széchenyi István Egyetem. Az együttműködés hozzájárulna a mosonmagyaróvári kar hallgatóinak gyakorlatorientált képzéséhez, amely így kiterjedhetne a minőségi friss sajtok készítésére is.

A dél-olaszországi, 1968-ban alapított Caseificio San Marco tejipari vállalkozás hivatkozási pont a jellegzetes pugliai sajtok szerelmeseinek. Tarantói székhelyén a legjobb alapanyagokat kiválasztva, a helyi kézműves hagyományokat a legmodernebb technológiákkal ötvözi, aminek köszönhetően kiváló minőségű termékek kerülnek ki a munkatársak kezei közül, köztük mozzarellák, burraták, más sajtféleségek és vajak.

A céggel tavaly ősszel vette fel a kapcsolatot a Széchenyi István Egyetem, amely nagy hangsúlyt fektet nemzetközi és ipari kapcsolatrendszerének erősítésére, s ez a partnerség e két célt egyszerre szolgálja. Az együttműködés alapját jelenti az is, hogy a mosonmagyaróvári kar tevékenységének egyik fókuszában az innovációk és a korszerű élelmiszeripari technológiák állnak.

A kapcsolatfelvétel folytatásaként Michele Valentét, a Caseificio San Marco tulajdonosát, egyben sajtmesterét, valamint Cataldo Nescát, egy dél-olaszországi, tej és tejtermékek nagykereskedelmével, valamint disztribúciójával foglalkozó cég tulajdonosát látta vendégül a Széchenyi-egyetem a napokban. A vendégek megismerkedtek a QS nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet ranglistája alapján a ma már a világ legjobb 4 százalékába tartozó universitas tevékenységével és európai színvonalú infrastruktúrájával. Szó volt az együttműködés folytatásáról is, ami az elképzelések szerint kiterjedhet gazdasági területre, illetve a mosonmagyaróvári hallgatók gyakorlatorientált képzésének további erősítésére is.

kép.PNG

kép2.PNGMichele Valente a Széchenyi István Egyetemen tett látogatásakor bemutatta, hogyan kell jellegzetes tarantói friss sajtot készíteni. A végeredmény különlegesen finom lett.

kép3.PNGCataldo Nesca (Fotó: Májer Csaba József)

Cikk forrása: https://www.uni.sze.hu/post/min%C5%91s%C3%A9gi-sajtokat-k%C3%A9sz%C3%ADt%C5%91-olasz-v%C3%A1llalkoz%C3%A1ssal-%C3%A9p%C3%ADt-egy%C3%BCttm%C5%B1k%C3%B6d%C3%A9st-a-sz%C3%A9chenyi-istv%C3%A1n-egyetem

Football Forum Hungary 2024 2024. április 22. 00:00 - 2024. április 24. 23:00
Török Vacsora Est - Sieger Gasztroélmény 2024. április 26. 18:00 - 22:00